Сергій Тулуб: «Екстрена медична допомога надаватиметься за єдиним стандартом незалежно від місця проживання»

З метою впровадження стратегічних ініціатив Президента України Віктора Януковича щодо реформування системи екстреної медичної допомоги, в кожній області шляхом реорганізації та об’єднання всіх існуючих підрозділів служб швидкої медичної допомоги, медицини катастроф і санітарної авіації планується створити єдину потужну оперативно-диспетчерську службу.

Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова неодноразово зазначала, що до кінця поточного року планується ввести в експлуатацію 27 таких служб в усіх регіонах України, які прийматимуть виклики та, використовуючи сучасні технології GPS-навігації, скеровуватимуть «швидкі» по всій області. Ця система дозволить направити на виклик саме ту машину, яка в цей момент є найближчою за місцезнаходженням, а не ту, за якою закріплено відповідний район.

Структуру служби екстреної медичної допомоги на Черкащині після реформування буде представлено обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Окрім цього, як окремі відділення Центру, буде створено Черкаську, Смілянську та Уманську станції швидкої медичної допомоги. При цьому відділення центральних районних лікарень будуть перетворені у підстанції вищевказаних станцій.

Головним критерієм відкриття пунктів базування бригад швидкої медичної допомоги є забезпечення прибуття бригади на місце події протягом 10 хвилин у містах і 20 хвилин у сільській місцевості.

«Наразі у Черкасах діє 20 бригад екстреної медичної допомоги, в області – 103 бригади. Цього року, у зв’язку із нормативами, передбаченими новим Законом України «Про екстрену медичну допомогу», кількість таких бригад буде збільшено: у місті їх має бути 28, на Черкащині загалом – 127. Ми зробимо все можливе для того, щоб населенню області, незалежно від місця проживання, – у Черкасах, Умані чи віддаленому селі, екстрена медична допомога надавалася за єдиним стандартом», - наголосив голова ОДА Сергій Тулуб.

Переваги нової Єдиної системи ЕМД області:

– доступність: із введенням в дію єдиної оперативно-диспетчерської служби буде здійсненна маршрутизація усіх дзвінків незалежно від оператора на номер 103 в центральну диспетчерську по прийому викликів. Тобто людина з будь-якого телефону зможе звернутись за наданням екстреної медичної допомоги.

– своєчасність: спеціальне телекомунікаційне обладнання, яке об’єднає всі підрозділи та бригади швидкої медичної допомоги, дозволить у найкоротші терміни обробити виклик і направити найближчу вільну бригаду у межах регламентованого часу (10 хв. у місті й 20 хв. у сільській місцевості).

– стандартизація та уніфікація допомоги: усі бригади будуть у перспективі працювати на машинах, які відповідають державним стандартам, і користуватись однаковим медичним обладнанням.
Забезпечення медикаментами і виробами медичного призначення буде централізованим, а тому не залежатиме від фінансового стану тієї чи іншої адміністративної одиниці області.

– принцип екстратериторіальності: завдяки функціонуванню єдиної установи обласного підпорядкування, ніщо не перешкоджатиме і не призводитиме до затримки обслуговування викликів у межах усієї області.