Донорство позитивно впливає на організм

  Працівники Всесвітньої організації охорони здоров'я дослідили, що люди, які здають кров живуть на 5 років довше у порівняні з іншими. Цієї думки також дотримуються данські вчені Копенгагенського університету.

  Нещодавно науковці із Данії опрацювали донорську базу скандинавських країн. У результаті дослідження виявилося, що під час такої процедури в організмі людини оновлюється кров і це позитивно впливає на здоров'я. Проте такий ефект можливий лише за умови регулярного донорства (якщо за життя людина здає кілька літрів крові). Постійні донори рідше страждають від хронічних захворювань, ніж інші, стверджують дослідники. Здавання крові стимулює роботу внутрішніх органів, забезпечує прилив "свіжої" крові, тонізує організм.

  Існує ще одна версія, чому донорство продовжує життя. Вважається, що зазначена процедура має психологічний ефект. У цьому разі більшість людей частіше замислюються про стан здоров'я і стежать, щоб кров була прийнятна для здавання.

  В організмі дорослої людини у середньому 5,5 л крові. Для донорства, зазвичай, беруть 350-450 мл крові. Це порівняно невелика крововтрата, яка не погіршує фізіологічні процеси організму людини. «Кістковий мозок активує роботу, щоб компенсувати зменшення обсягу рідини в організмі. Він виробляє нові клітини крові у пришвидшеному темпі. Якщо це відбувається регулярно, організм "запам'ятовує" схему дій і в критичній ситуації ефективно заповнює навіть великі крововтрати», – пояснюють науковці.

За інформацією «Черкаси. Донор»